Tomasz Dańko z Przemyśla mistrzem świata w jiujutsu

Łukasz Solski
Tomasz Dańko na zdjęciu z polską flagą.
Tomasz Dańko na zdjęciu z polską flagą. mat. prasowe
W Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Świata Sportowego Jiujutsu. Podczas gali finałowej odbyły się również demonstracje sztuk walki.

Główną gwiazdą show był mistrz karate Peter Wetzelschperger, który ręką rozbijał orzechy kokosowe oraz wbijał gwoździe. Efektownemu występowi towarzyszyła właściwie dobrana muzyka, światło oraz ogień.

Mistrzostwa zdominowali reprezentanci Polskiej Organizacji Jiujutsu. Zwyciężyli aż w siedmiu kategoriach.

Tomasz Dańko z Przemyśla aż cztery razy stawał na najwyższym podium. Zdobył złoto w konkurencji walki sportowej Jiujutsu, w turnieju drużynowym, w realistycznej samoobronie oraz w samoobronie sportowej.

W turnieju drużynowym sportowego Jiujutsu zwyciężyli Polacy. Choć o końcowej klasyfikacji w tej konkurencji zdecydowała dogrywka w kategorii wagi ciężkiej. Zespół w składzie: Jakub Jackiewicz (70kg), Marcin Nadolski (77kg), Tomasz Dańko (85kg), Wojciech Stępniak (+85kg) i Monika Kwiecińska (open kobiet) ostatecznie pokonał Argentynę 6:4.