Karol Magura wicemistrzem Polski seniorów w karate kyokushin

Łukasz Solski
Karol Magura na drugim stopniu podium podczas zawodów w Koszalinie.
Karol Magura na drugim stopniu podium podczas zawodów w Koszalinie. karateprzeworsk.pl
W tydzień czasu Karol Magura z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin zdobył złoty i brązowy medal.

30 maja w Koszalinie odbyły się 42. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin. Wzięło w nich udział blisko 120 zawodników z 46 ośrodków kyokushin. Poziom walk finałowych był bardzo wysoki. Po raz pierwszy w historii kyokushin zdarzyło się, że 3 ośrodki zdobyły tą sama liczbę punktów czyli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Karol Magura z Przeworskiego Klubu Karate został wicemistrzem Polski seniorów w kategorii do 65 kg.

Tydzień później w Krakowie rywalizowano w II Akademickich Mistrzostwach Polski Kyokushin. Do stolicy Małopolski przyjechało 104 zawodników z 25 akademickich klubów.

Reprezentujący Politechnikę Rzeszowską Karol Magura stanął na pierwszym stopniu podium w konkurencji kumite do 65 kg.