Kolarze z Przeworska podbili Słowację

Łukasz Solski
przeworsk.um.gov.pl
Bardzo gościnna okazała się Słowacja dla kolarzy górskich Przeworskiego Stowarzyszenia Kolarskiego, którzy 4 września br. wystartowali w Sabinovie k. Presova w Sarisskim Cyklomaratonie,. Maraton odbył się w ramach serii 15 maratonów rozgrywanych w Słowacji, Austrii i Czechach.

Na 47 km dystansie rozgrywanym w międzynarodowej obsadzie, spośród 170 zawodników bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Ulman, który wygrał cały wyścig, a tym samym swoją kategorię 19-39 lat. W kategorii powyżej 40 lat zwyciężył zawodnik stowarzyszenia, Robert Kozdrowicki.

Na dystansie 24 km wystartowali młodzi zawodnicy. Była to kategoria otwarta bez podziału na grupy wiekowe. Najwyżej z juniorów z Przeworska uplasował się Przemysław Kulikowski zajmując 5 lokatę, 12 był Mateusz Szabatowski.

O wielkim pechu może mówić Artur Mac, który przez większą część wyścigu jechał na drugiej pozycji, lecz pomylił niezbyt dobrze oznakowaną trasę i w efekcie przyjechał na 14 miejscu.