MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Obchody Święta Niepodległości w BiOSG w Przemyślu. Z akcją honorowego oddawania krwi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 16 lat
W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyły się obchody Święta Niepodległości. Odbył się uroczysty apel z wręczeniem awansów. Ważną dla Polski rocznicę uczczono akcją honorowego oddawania krwi.

Poprzez pamięć i szacunek do przeszłości dziękujemy przodkom za wolną Polskę, w której dziś żyjemy. Takie podziękowanie złożyli w 105. rocznicę odzyskania niepodległości funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

- Ten szczególny dzień jest również okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe, medali i wyróżnień. Z okazji święta w BiOSG 21 funkcjonariuszy korpusu oficerów uzyskało awanse na kolejne stopnie, 113 strażników granicznych zostało mianowanych na wyższe stopnie w korpusie chorążych oraz 136 w korpusie podoficerów - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymał:

 • ppłk SG Jacek Siara.

Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej odebrali:

 • Jan Mazur, zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie,
 • Jacek Staszczak, Prokurator Okręgowy w Przemyślu,
 • płk SG Leszek Lechowicz,
 • ppłk SG Paweł Pilawa.

Brązowym Medalem zostali uhonorowani:

 • Beata Kot, Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków,
 • podinsp. Janusz Kiszka, komendant miejski policji w Przemyślu,
 • nadkom. Jan Wojtowicz, komendant powiatowy policji w Jarosławiu,
 • 21 funkcjonariuszy BiOSG.

Kapituła „Odznaki Pamiątkowej Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej” wyróżniła Brązową Odznaką:

 • mł. bryg. Sławomira Kata,
 • asp. Tomasza Gazdę z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Rzeszowie.

Wręczono także Odznaki Straży Granicznej oraz pamiątkowe statuetki.

Uroczystość była również okazją do podziękowania pracownikom BiOSG. 11 listopada przypada Dzień Służby Cywilnej oraz Dzień Pracownika Straży Granicznej. Ustanowione święta stanowią wyraz wdzięczności dla pracowników za rzetelność, bezstronność i profesjonalizm. Bieszczadzki OSG zatrudnia ponad 300 pracowników, ponad połowa należy do korpusu służby cywilnej, a pozostała grupa to stanowiska pomocnicze, robotnicze i obsługi. Wykonywane przez nich na co dzień obowiązki wpływają na prawidłową realizację ustawowych zadań Straży Granicznej.

- Zwracając się do zgromadzonych gen. bryg. SG Andrzej Popko podkreślił, że słowo niepodległość ma ogromne znaczenie. Bardzo ważna jest pamięć o przeszłości i o naszych przodkach, którzy oddali życie za wolność. O tę Niepodległość trzeba walczyć, a jeśli ją mamy to trzeba o nią dbać. Wskaźnikiem niepodległości jest bezpieczne państwo, bezpieczne społeczeństwo i nienaruszalne granice państwowe. Straż Graniczna te obowiązki realizuje na bardzo wysokim poziomie. Komendant podziękował funkcjonariuszom i pracownikom za służbę i pracę, docenił zaangażowanie i profesjonalizm oraz złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Pracownika Straży Granicznej - informuje zespół prasowy BiOSG.

Tradycyjnie już w obchody Święta Niepodległości wpisuje się akcja honorowego oddawania krwi. Do komendy BiOSG przybył mobilny autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Inicjatorem akcji był Klub HDK PCK „VITA” działający przy BiOSG, a zrzeszający ponad 100 członków.

Zbiórka wpisała się jednocześnie w ogólnopolską akcję „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. W ramach dzisiejszej akcji, tym bezcennym lekiem podzieliło się 20 honorowych krwiodawców. Pięcioro z nich po raz pierwszy w życiu zdecydowało się na ten szlachetny gest. Łącznie zebrano 9 litrów krwi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Obchody Święta Niepodległości w BiOSG w Przemyślu. Z akcją honorowego oddawania krwi [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na przeworsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto