Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przeworskie zabytki przemawiają. Koniecznie wybierz się na taką cyfrową wycieczkę!

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Urząd Miasta Przeworska
Dzięki projektowi „Poznaj historię” trzy z przeworskich zabytków przemawiają, opowiadając swoje historie przez telefon. Już od kilku dni można skorzystać z takiego telefonicznego przewodnika i posłuchać ciekawych opowieści o związku Władysława Jagiełły z tym miastem, poznać legendy o kopcu tatarskim, czy zgłębić historię Przeworskiej Jerozolimy przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.

Jak to działa?

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję obsługi.

Krok 1 - Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika.

Krok 2 - Po skierowaniu aparatu smartfona na KOD QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie, pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

Krok 3 – Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania MINISŁUCHOWISKA.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Należy cały czas obserwować ekran smartfona!

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem „Poznaj historię”, mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.

W skrócie: Wystarczy podejść do tabliczek przy pomniku Władysława Jagiełły na Rynku, przy kopcu tatarskim lub przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku, zeskanować smartfonem kod QR lub wpisać adres strony internetowej w wyszukiwarce i odebrać telefon. Usłyszymy wtedy historię o danym zabytku.

Władze miasta zachęcają do spaceru po Przeworsku i krótkiej cyfrowej wycieczki. Mają nadzieję, że taka forma przekazu spodoba się zarówno mieszkańcom jak i turystom, a wtedy kto wie, może kolejne zabytki przemówią?

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto