MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi funkcjonariusze celno-skarbowi ślubowali dziś w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Nowi funkcjonariusze celno-skarbowi ślubowali dziś w Przemyślu.
Nowi funkcjonariusze celno-skarbowi ślubowali dziś w Przemyślu. KAS
46 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej, w środę złożyło ślubowanie w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

W uroczystej zbiórce wzięła udział kadra kierownicza, na czele z Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Krzysztofem Basakiem.

„Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno- Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej" – ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu.

Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, nadkom. Krzysztof Basak.

Wśród ślubujących 46 funkcjonariuszy jest 20 kobiet i 26 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl-Medyka.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji. Jak podkreślił, dwuletni okres służby przygotowawczej to czas intensywnej nauki i praktycznego przygotowania do wykonywania obowiązków służbowych.

- Jest to trudna służba, ale jestem przekonany, że da Wam ogromną satysfakcję i poczucie dumy z bycia funkcjonariuszem. Złożenie roty ślubowania jest zobowiązaniem przede wszystkim wobec ojczyzny - zaznaczył dyr. IAS w Rzeszowie.

Gratulacje i życzenia nowym funkcjonariuszom złożył także Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, nadkom. Krzysztof Niewęgłowski, a błogosławieństwa udzielił kapelan podkarpackiej KAS, ks. mł. insp. Krzysztof Skałkowski.

W strukturach podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pełni służbę ponad 1,3 tys. funkcjonariuszy. Od początku roku do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu wstąpiło blisko 80 funkcjonariuszy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowi funkcjonariusze celno-skarbowi ślubowali dziś w Przemyślu [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na przeworsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto